Türkiye’nin yerli ve milli sporu hemsball’da hafta sonu Denizli’de yarışma heyecanı yaşandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından özel gereksinimli bireylere yönelik yürütülen “Mutlu Çarşamba” Projesi kapsamında destek verilen ‘Hemsball Şampiyonası’, 5 ayrı ilden davet edilen özel sporcuların katılımıyla 23-24 Aralık 2023 tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde Pamukkale Üniversitesi Spor Salonunda yapıldı.

Sporun Yerli Otomobili Hemsball / Burak Öztürk Makale: Sporun Yerli Otomobili Hemsball / Burak Öztürk

ÖNCE YARIŞMA, ARDINDAN PAMUKKALE GEZİSİ

Denizli'de Hemsball Hakem Kursu Düzenlenecek Denizli'de Hemsball Hakem Kursu Düzenlenecek

Organizasyona 5 ilden 82 sporcu katıldı. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonunda yapılan yarışmalar için 23 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 10.00’da seremoni yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu güzel organizasyon için ilimize gelen özel sporcuları Denizli'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.İki gün süren yarışmaların ardından özel sporcular ve aileleri toplu olarak Pamukkale ve Hierapolis gezisi yaptı. Organizasyon boyunca Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi ve Pasvak tarafından destekler sunuldu.

Hemsball Oynayın Sağlıklı ve Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun Hemsball Oynayın Sağlıklı ve Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun

MUTLULUKLARI PAHA PİÇİLEMEZ

24 Aralık Pazar günü şampiyonanın kapanışı ve ödül töreni Pasvak’ta yapıldı. Akşam yemeğinin ardından başlayan ödül töreninde tüm katılımcılara günün anısına hazırlanan madalyalar ve katılım belgeleri Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman ile yetkililer tarafından takdim edildi. Özel sporcuların yaşadıkları sevinç ve mutlulukları gözlerinden okunurken, sporcu aileleri çocuklarına unutamayacakları iki gün yaşatan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Editör: Denizli Güncel Sağlık