Denizli20 Aktif Yaşam Spor Külübü,  PAU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi ve T.A.D. Denizli Şubesi işbirliği ile düzenlemiş olduğumuz OYUN TEMELLI EGZERSİZ TERAPİSİ kapsamında öğrencilerin Sosyal Rehabilitasyon ve Toplum Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Oyun Temelli Egzersiz Terapi Uygulaması Gerçekleştirildi.

2023-2024 Bahar Dönemi Sosyal Rehabilitasyon ve Toplum Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında  60 yaş ve üzeri yetişkinlere yönelik “Oyun Temelli Egzersiz Terapi” uygulaması gerçekleştirildi. Doç. Dr. Raziye Şavkın tarafından yürütülen oyun temelli egzersiz terapisi uygulamasında kendini daha iyi tanıyabilme, grup bilinci oluşturabilme, yardımlaşma, rekabet gibi unsurların, ince ve kaba motor becerileri geliştirmeye yönelik planlanan egzersiz programına dahil edilmesi ile yaşlı yetişkinlerin fiziksel uygunluklarının ve egzersize uyumunun artırılması amaçlandı.

Eğlenerek öğrenmek istiyorum diyenlerin adresi belli oldu Eğlenerek öğrenmek istiyorum diyenlerin adresi belli oldu

Sekiz hafta süren uygulamanın Çamlık Mesire alanında gerçekleştirilen kapanış etkinliğinde Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ummuhan Baş Aslan Denizli20 Aktif Yaşam Spor Külübü ve Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şube Yönetimine,  öğrencilere ve katılımcılara teşekkürlerini iletti. Etkinliğin sonunda Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şube ve Denizli20 Aktif Yaşam Spor Külübü Başkanı Hülya Hatice Eryılmaz Doç. Dr. Raziye Şavkın’a teşekkür plaketini; Dernek yönetim kurulu üyeleri egzersiz uygulamalarının yürütülmesine katkıda bulunan öğrencilere Berkay Laleli, Durmuş Özcan, Sude Yaman, Yusuf Bera Lafçı, Senay Gök, Sude Kızılaslan, Yashar Bekbabayı ve Saeıd Behrouzı’ye teşekkür ve Katılım  belgelerini takdim etti.

Editör: Denizli Güncel Sağlık