Çardak ilçesinde düzenlenen voleybol turnuvasının kazananı dostluk oldu Çardak ilçesinde düzenlenen voleybol turnuvasının kazananı dostluk oldu

PAÜ Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında yaptıkları proje ile Pamukkale Gençlik Merkezi Denizli-Pamukkale İlçesi Cafer Sadık Abalıoğlu İlkokulu ve Münevver Nafiz Dirlik Ortaokulu’na kitap, kırtasiye, oyuncak ve spor malzemeleri bağışı yaptılar.

Cumhuriyetin 100. Yılında Beden Eğitimi ve Spor Konuşuldu Cumhuriyetin 100. Yılında Beden Eğitimi ve Spor Konuşuldu

Ders ve proje sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik koordinatörlüğünde dersi alan öğrenciler tarafından güz dönemi boyunca irtibat kurulan farklı kurum, kuruluş, STK ve kişilerden toplanan bağışlar ile Pamukkale Gençlik Merkezi’nin sağladığı spor malzemesi, oyuncak gibi bağışlar düzenlenen törenle öğrencilere teslim edildi. Düzenlenen törene; Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik, Pamukkale Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay, dersi alan öğrenciler ve merkez öğretmenleri, Cafer Sadık Abalıoğlu İlkokulu Müdür Yardımcısı Ömer Ceylan,  Münevver Nafiz Dirlik Ortaokul Müdürü Çetin Özbacak ve öğretmenler katıldı.

denizli güncel sağlık gençlik merkezi paü beden eğitimi öğretmenliği zekeriya çelik topluma hizmet uygulamaları haber spor projesi malzemesi oyuncak

Zeka, Dikkat ve Hafızayı Egzersizle Geliştirmek Mümkün Zeka, Dikkat ve Hafızayı Egzersizle Geliştirmek Mümkün

Tören öncesi okul bahçesinde minik yüreklerle oyunlar oynayan ve sohbet eden öğretmen adayları projenin çok verimli geçtiğini, bu anlamda mesleklerine başlamadan önce çok anlamlı ve güzel bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Çelik ise, yaptığı açıklamada Pamukkale Üniversitesi olarak öğretmen adaylarının toplumsal duyarlılığı artmış ve sorunlara çözümcül yaklaşımlar getiren bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtirken: “10 yılı aşkın süredir bu ders kapsamında birçok farklı projeye imza attık. Geçmiş yıllarda Pamukkale İlkokulu, Hüsamettin Kulaklı Anaokulu ve İlkokuluna, Pamukkale Uzunpınar Köyü İlkokulu’na, Çivril Işıklı Köyü İlkokul ve Ortaokulu’na, Karahasanlı İlkokul ve Ortaokulu’na benzer bir proje ile bağışlarda bulunduk. Ayrıca Pamukkale Cankurtaran Köyü Ortaokulu’na Z-Kütüphane kazandırdık. Yaptığımız projelerin amacına ulaştığını ve bu anlamda da örnek teşkil ettiğini düşünüyorum. Bu anlamda bize her zaman destek olan, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze, Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Yunus Arslan’a, ders kapsamında emek veren öğrencilerime ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. 

Editör: Denizli Güncel Sağlık