Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile ilk yardum farkındalık etkinliği düzenlenecek. Pamukkale Yurt Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenecek etkinlik 7 Kasım 2023 tarihinde saat 15.00'da gerçekleşecek etkinliği katılım ücretsiz.

İLK YARDIMIN NE KADAR DEĞERLİ OLDUĞU ASRIN FELAKETİNDE YAŞANDI

6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye "Asrın Felaketi" dediğimiz depremle yüzleşti. Binlerce insanımızı yitirdik. Can ve mal kaybının yanında ekonomik ve sosyal açıdan da ülkeyi olumsuz etkiledi. Deprem, yangın, trafik kazaları ve birçok felaketle tarihin farklı dönemlerinde yüzleştik. Bundan sonra da karşılaşmamız muhtemel. İlk yardımın da ne kadar önemli olduğunu Kahramanmaraş merkezli depremde görmüş olduk.

YAŞAM ZİNCİRİ KOPMADAN !

Türkiye Alzheimer Derneği Denizli Şube Başkanı Hülya Eryılmaz, "Yaşam Zinciri Kopmadan" temalı gerçekleştirilecek olan etkinlik hakkında açıklama yaptı. İlkyardımın hayatın her döneminde her koşulda önemli olduğunu belirten Eryılmaz, can kayıpları ve yaralanmaları azaltmak ya da etkisini düşürmek için eğitimli ve farkındalık kazanan bireylere çok ihtiyaç olduğunu söyledi. Etkinliğe katılımın ücretsiz olduğunu söyleyen Eryılmaz, herkesi davet etti.