Açılış törenine; Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hıdır Ayçiçek, Denizi İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Hayırsever Yaşariye – Mustafa Dede ve ailesi ile çok sayıda mahalleli iştirak etti.

Son Dakika! Sebahattin Devecioğlu TFF başkanlığına aday Son Dakika! Sebahattin Devecioğlu TFF başkanlığına aday

Berna Öztürk Sigarayı Bırakma Gününde Açıklama Yaptı Berna Öztürk Sigarayı Bırakma Gününde Açıklama Yaptı

Temel atma töreni programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Aile Sağlığı Merkezi ile birlikte Sağlıklı Hayat Merkezi’nin de bu alanda yapılacağını Kayaköy Mahallesinin önemli bir sağlık kompleksine kavuşacağını söyledi. Öztürk; “Aile Sağlığı Merkezleri sadece basit hastalıkların tedavi olduğu değil, aynı zamanda doğumdan ölüme kadarki süreçte kişilerin takibini yapan önemli sağlık kuruluşlarımızdır. Kayaköy’de de vatandaşlarımızın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Aile Sağlığı Merkezi talebi olmuş.  Başkanımız ile yaptığımız görüşme ve TOKİ ile yaptığımız resmi yazışmalar sonunda bu arsa sağlık yatırımı yapılmak üzere bize devredildi. Bu arada hayırseverimiz Mustafa amca da bize bir sağlık tesisi yapmak istiyorum dedi. Kayaköy TOKİ’lerde Aile Sağlığı Merkezi yapılması için hayırseverimiz ile protokol imzaladık. 9 Aile Hekimliği Birimi olacak bu merkezde yaklaşık 20-30 bin kişi sağlık hizmeti alacak. Yine bu alanda Sağlık Bakanlığımız tarafından Sağlıklı Hayat Merkezi yapılması yönünde planlama yapıldı. Sağlıklı Hayat Merkezinde de psikologu, diyetisyeni, çocuk gelişim uzmanı gibi pek çok branşta hizmet verilecek. Ben Sağlık Bakanlığımız kanadında ne zaman bir ihtiyaç olsa bizi destekleyen Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza hayırseverlerimize sağlık tesislerimizden hizmet alacak vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Hayırsever Mustafa Dede de;  “İnşallah Allah bir an önce burayı bitirmemizi ve yeni sağlık tesisleri yapmamızı nasip eder” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da; “ TOKİ’leri ziyaret ettiğimizde vatandaşlarımızla toplantılar yaptık. Eksiklikleri varmı, bizden bir şey istiyorlar mı diye sorduğumuzda yoğun bir şekilde Aile Sağlığı Merkezi yapılması yönünde talepte bulundular. Bende hemen Sağlık Müdürümüz Berna Öztürk ile temasa geçtim, Ne yapabiliriz diye konuştuk. Buraya Aile Sağlığı Merkezini biz yapacaktık. Ama hayırseverimiz Mustafa amca ben yapacağım dedi. Bizde hayırseverimize engel olmadık ve Mustafa amcamız bu güzel sağlık tesisinin yapımını üstlendi. Ben Mustafa Dede abimize, eşine, evlatlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “  Aile Sağlığı Merkezimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor ve inşallah en kısa zamanda bu eserimizin ayağa kalkarak vatandaşlarımıza şifa dağıtmasını diliyorum. Rabbim inşallah hayırseverimizin öncülük ettiği hayrı bir an önce tamamlanmasını nasip etsin” dedi.  

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun da; “Temelini attığımız Aile Sağlığı Merkezimizin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah tamamlandığında buradaki hemşerilerimiz çok güzel iyi şartlarda sağlık hizmeti alacaklar. Devletimiz milletimiz adına hayırseverimiz Yaşariye – Mustafa Dede’ye ve ailesine çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. İnşallah buranın bir an önce tamamlanıp hizmete açılması diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.