Denizli'de Aids'e karşı mücadele sürüyor. Dünya Aids Günü'nde de çalışmalar hız kazandı. Bağışıklık sistemine büyük zarar veren HIV virüsüne karşın Babadağ, Pamukkale ve Çivril ilçelerinde farkındalık eğitimleri düzenlendi.

Babadağ Çarşısı'nda Aids Eğitimi

Öğrenciler geri dönüşümün ne olduğunu yerinde öğrendi Öğrenciler geri dönüşümün ne olduğunu yerinde öğrendi

Babadağ Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerimiz tarafından 1 Aralık Dünya Aids Günü kapsamında Babadağ çarşısında vatandaşlara ‘AIDS Bulaşma Yolları, Korunma Yöntemleri ve Önemi’ hakkında bilgi verilerek broşür dağıtıldı, alanlara afişler asıldı.

HPV Aşısı Ücretsiz Olsun Makale: HPV Aşısı Ücretsiz Olsun

Meslek Lisesi Öğrencileri  ve Öğretmenleri Aids Karşısında Daha Bilinçli

1 Aralık Dünya Aids Günü kapsamında Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine eğitim verildi, ayrıca stand kurularak vatandaşlar da konu ile ilgili bilgilendirildi.

Çivril Emniyetine Aids Farkındalığı

1 Aralık Dünya Aids Günü kapsamında Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğünde kolluk kuvvetlerimize, ‘AIDS nedir, korunma yolları nelerdir, nasıl önlem alınır’ konularında gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

AIDS Nedir?

Aynı zamanda edinilmiş bağışıklık sendromu olarak da ifade edilen AIDS, HIV'in daha ileri aşaması olarak bilinir. HIV virüsünün bireyde bağışıklık sitemine saldırmasıyla meydana gelir. Beyaz kan hücreleri insan vücudu için çok önemli. Vücudun enfeksiyonlarla mücadelesine yardımcıdır. HIV virüsü ise daha ileriki aşamalarda beyaz kan hücrelerini ortadan kaldırarak bağışıklık sisteminde büyük tahribata yol açar.

Editör: Denizli Güncel Sağlık