Denizli'de kafe ve pastane sektöründe önemli bir boşluğu tamamlayacak olan Cafe De Paris kapılarını açıyor. 19 Eylül Cumartesi günü saat: 17.00’da yapılacak açılışta Anadolu Rock Sanatçısı Hurşit Türkay ile Ozan Nihat şarkılarıyla organizasyona renk katacak. Açılışa Denizli’yi davet işletme kurucusu Süleyman Kocazeybek ise Fransa ve Türkiye’deki deneyimlerini kamuoyuna paylaştı.

Tekstilden, restoran işletmeciliğine, spor kulübü yöneticiliğinden sivil toplum alanındaki çalışmalara kadar çok yönlü bir birikime sahip olan Kocazeybek, Denizli’de açılacak olan Cafe De Paris’in ticari amacından ziyade Denizli’de önemli bir boşluğu doldurmak için kurulduğunu söyledi.

[ilgili-haber=18]

Dünden Bugüne Sağlık Emekçileri Sergilenecek Dünden Bugüne Sağlık Emekçileri Sergilenecek
“DENİZLİ’DE KAFE SEKTÖRÜNDE EKSİKLİK VAR”
Denizli’nin her alanda büyüyen dinamik bir şehir olduğunu kaydeden Kocazeybek, kafe sektöründe önemli bir eksikliğin farkına vardıklarını söyledi. Fransa’da yaşayan çok sayıda Türk’ün olduğunu ve farklı sebeplerle Avrupa’dan gelip de Türkiye’de yaşamaya başlayan kişilerin sosyal yaşantı olarak dezavantajlı olduğunu söyleyen Kocazeybek, Cafe De Paris’in misyonu doğrultusunda bu eksikliği gidereceklerini kaydetti. Fransız damak tadına alışan Türkler’in ihtiyacını karşılamak için Fransız usulü bir kafe kurduklarını söyleyen Kocazeybek, sadece Fransa’da yaşamış Türklerin değil öğrencilerin, iş dünyasının, entelektüel insanların, farklı sosyo ekonomik duruma sahip olan kişilerin ürünlerden memnun kalacağını söyledi.

[ilgili-galeri=4]

FRANSIZ USULÜ KAHVALTI DENİZLİ’DE İLK
Fransızların kendine has kahvaltı şekli olduğunu ve sağlık yönünden de diyetisyenlerin tavsiye edeceği bir menü olarak Cafe De Paris’te yer alacağını belirten Çardaklı işletmeci Fransız kahvaltısının Denizli’de bir ilk olacağını kaydetti. Kahve ile Chocolatine ve Croissant’ın bir araya gelerek eşşiz bir damak tadını oluşturan kahvaltı hem doyurucu hem de sağlıklı bir yaşam için ideal.

AÇILIŞTA İKİ DEV İSİM: “HURŞİT TÜRKAY & OZAN NİHAT
Anadolu Rock Müziğinin iddialı isimlerinden Hurşit Türkay ile Aşık Ozan Nihat, şarkılarıyla açılışa gelenleri şenlendirecek. Kocazeybek’in daveti üzerine açılışa gelen Denizlili sanatçılar konukların güzel bir gün geçirmesi için notalarını dile dökecek. Anadolu Rock Sanatçısı Hurşit Türkay Ekim ayında çıkacak “Bilmelisin” albümünü ilk kez açılışta seslendirecek.
               
KOCAZEYBEK GİRİŞİMCİ BİR TÜRK
Fransa’da 13 yıl restoran işleten Kocazeybek, Neuchatel’de işlettiği restoran ile adından daha da söz ettirmeyi başardı. Tekstil sektöründe de iddialı olduğunu gösteren Kocazeybek, ithalat ve ihracat da yaparak Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulundu. Bir Türk firmasının da Avrupa satış müdürlüğünü yapan genç iş adamı, iş dünyasında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ediyor.

SİVİL TOPLUMA KOCAZEYBEK’TEN DESTEK
Fransa-Türk Federayonu’nda 15 yıl hizmet veren Kocazeybek, Fransa’da yaşayan Türklerin, buradaki yaşama adapte olabilmesi için entegrasyon ve dayanışma faaliyetlerini sürdürdü. Türkiye ve Fransa’da yaşayan Türkler için kültür köprüsü kuran federasyon, ekonomik, kültürel ve sosyal alanda birçok projeye imza atı. Denizli Çardak Atlı Spor Kulübü’nün başkanlığını da başarıyla sürdüren Kocazeybek tarihe de önem veriyor. Türk tarihi araştırmaları üzerinde birçok çalışmaya imza atan Denizlili girişimci müzik alanında da yeteneklerini ortaya koyuyor. Bağlama ve çeşitli sazları çalabilen Kocazeybek aynı zamanda iyi bir müzisyen.