Romatizmal hastalıklar insan vücudunda ağrı, şişme ve hareket kabiliyetinde sınırlamalara yol açabiliyor. Romatizmal rahatsızlıklara aynı zamand artrit deniyor. Ağrıların çoğunlukla D vitamini eksikliğinden kaynaklandığı düşünülebilir.  Dr. Eric Berg ise bambaşka düşünüyor. O'na göre ağrıları azaltan en etkili besin başka bir vitamin.

Uzmanından uyarı: Üç aydan fazla süren  ağrıları önemseyin! Uzmanından uyarı: Üç aydan fazla süren  ağrıları önemseyin!

İltihap önleyici ilaçlar bağışıklık sistemini zayıflatabilir

Hastaların artrit rahatsızlıkları genellikle iltihaplanma, kıkırdak bozulması, aşınma ve yıpranmalardır. Bazen bu ağrılardan kurtulma için iltihap önleyici ilaçları da denemişizdir. Tabi bu ilaçlar mide kanaması, ülser, böbrek problemleri de beraberinde getirir ve bağışıklık sistemini zayıflatabilir.  

Özel Röportaj / Algoloji /Pınar Özlülerden Özel Röportaj / Algoloji /Pınar Özlülerden

Romatizmal hastalıklara iyi geliyor

Dr. Eric Berg D vitamini yerine vücuda herhangi bir zararı ya da yan etkisi olmayan B3 niasinamid vitaminini öneriyor. Bu vitmin romatizmal rahatsızlıklara iyi geliyor. Az dozlarda alınmasını öneren Berk, ilerleyen zamanlarda ise yüksek dozda kullanılabileceğini kaydetti. Eklem ağrılarının şiddetinin de kullanılan miktarda önemli olduğunu kaydeden Berg, bir gün içinde 3 ie 6 arasında 100 ile 150 mg aralığında B3 vitamini alınabileceğini söyledi.

Fast food eklem ağrılarınızı arttırabilir

Alkol tüketimi konusunda da uyarılarda bulunan Berg, besenme şekline de özen gösterilerek protein alımının da yeterli düzeyde olması gerektiğini söyledi. Mısır ve şekerli gıda alınmasının B3 vitamini eksikliği oluşturabileceğinin altını çizen Berg, fast food gibi hazır beslenmeye dönük yiyeceklerin sık tüketilmesi halinde eklem ağrılarını arttırabileceğini dile getirdi.

Kaynak: milliyet.com

Uzmanlar güçlü bir hafızanın formülünü açıkladı Uzmanlar güçlü bir hafızanın formülünü açıkladı

Editör: Denizli Güncel Sağlık