Denizli’nin Çal ilçesinde doğalgaz seferberliği başladı. İlçe merkezine iki yıl önce kazma vuruldu, 1380 aboneye doğalgaz verilmeye başlandı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçe merkezinin tamamının yanı sıra Akkent, İsabey, Süller ve Hançalar mahallelerine de orta vadede doğalgaz bağlanacağını müjdeledi. Akcan, “Doğalgaz için seferberlik başlattık. Hedefimiz 10 bin aboneye ulaşmak” dedi.

Çal Kokusu Kötü Ruhlardan Arındırıyor Çal Kokusu Kötü Ruhlardan Arındırıyor

Çal Belediyesi,  ilçeye doğalgaz gelmesi için Enerya Gaz Dağıtım A.Ş ile 2 yıl önce sözleşme yaptı. Kısa süre süre sonra ilçe merkezi doğalgaz ile tanıştı. Şu anda İsmailler, Hüseyinler mahallelerinde doğalgaz abonesi 1380 rakamına ulaştı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, kısa sürede Yeşilyurt mahallesi ile TOKİ-1, TOKİ 2 ve TOKİ 3 konutlarına da doğalgaz bağlanacağını söyleyerek, “İlçe merkezinin tamamına yakın zaman da doğalgaz verilecek. 4 bin 250 aboneyi bulacağız. Orta vadedeki hedefimiz ise, Süller, Akkent, İsabey ve Hançalar mahalleleri de doğalgazı ulaştırmak. Uzun vadede mahallerimizin çoğuna doğalgaz vermeyi hedefliyoruz. Konunun sıkı takipçisiyiz” diye konuştu.

Dünyaca Ünlü Dergiden Çal'a Davet Var Dünyaca Ünlü Dergiden Çal'a Davet Var

Akcan, ilçe merkezinin henüz yüzde 63’lük bölümüne doğalgaz verildiğini sözlerine ekleyerek, “Söz verdik, Çal’a doğalgazı getirdik. Hayalim, uzun vadede Çal mahallelerinin çoğunluğuna doğalgazı götürmek” yorumunda bulundu.

Doğalgaz Hem Sağlıklı Hem de Çevreye Zarar Vermiyor

Doğalgaz; çevreye saygılı havayı, kirletmeyen, doğaya zarar vermeyen "çevreci" bir enerji kaynağıdır. Doğalgaz, yandığı zaman havayı kirletici kükürt oksitleri ve karbon tanecikleri gibi atık maddeler meydana getirmemektedir. Doğal gaz zehirsizdir; solunması halinde zehirleyici ve öldürücü etkisi bulunmamaktadır. 

Zeytinköy Mahallesine Yeni Yaşam Alanı Zeytinköy Mahallesine Yeni Yaşam Alanı