Yaz aylarında ilçede bulunan gölet, kanal, foseptik, bodrum suları, sucul ortamlar, gübrelik alanlar, besihaneler, semt pazarları gibi alanlarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi, havaların soğuması ile vektör ve haşerelere karşı kış mücadelesini başlattı.

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından menhol, rögar, kanalizasyon gibi yer altı sistemlerinde halk sağlığını tehdit eden vektör ve haşerelere karşı sıcak sisleme ilaçlaması gerçekleştiriliyor. Ekipler, ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı biyosidal ilaç ve ürünler kullanıyor. Rutin bölge ilaçlamalarının yanı sıra vatandaşlardan gelen şikâyet ve talep üzerine de ekipler çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bunu yanı sıra, Ek 1 maddesi gereği vatandaşlar ilaçlama konusunda Merkezefendi Belediye personelleri tarafından bilgilendiriliyor.

Kulunç Ağrılarınız Kabusunuz Olmasın Makale: Kulunç Ağrılarınız Kabusunuz Olmasın

Büyükşehir Çevreci Okulları Ödüllendiriyor Büyükşehir Çevreci Okulları Ödüllendiriyor

“HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

İlaçlama çalışmalarını yıl boyu sürdüreceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak hemşehrilerimizin sağlığına önem veriyor, birçok bulaşıcı hastalık barındırabilecek haşere ve vektörlere karşı ilaçlamalarımıza yaz kış demeden aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Zararlı vektör popülasyonun hemşehrilerimizi rahatsız etmeyecek şekilde kontrol altına alınması için bilimsel verilere dayalı, kültürel, fiziksel, biyolojik ve kimyasal mücadele yöntemleri uyguluyoruz. Kış döneminde ekiplerimizin ilaçlamaları sayesinde yaşamsal faaliyetlerini sürdüren haşerelerin yaz döneminde üreme potansiyelini en aza indiriyoruz. İlçemizde dört mevsim boyunca haşere ve vektörlere karşı önleyici çalışmalarımızı düzenli olarak sürdürüyoruz” diye konuştu.

Editör: Denizli Güncel Sağlık