Denizli İl Sağlık Müdürlüğü sağlık çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık hizmetleri sadece hastanelerde değil kamu ya da özel alan farketmeksizin tüm alanlarda devam ediyor. 

İŞTE SAĞLIK ÇALIŞMALARI

Tıp Öğrencilerine Eğitim

Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü 3. sınıf tıp öğrencilerine alan çalışmaları kapsamında eğitim verdi. Eğitim sonunda organ bağışı hakkında bilgilendirmeler yapılarak farkındalığın artırılması amaçlandı. Organ bağışına gönüllü olan öğrencilerin organ bağışı işlemleri yapıldı.

Ağız ve Diş Bakımı Anlatıldı

Çivril İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Ağız ve Diş Sağlığı haftasında boş durmadı.  20-26 Kasım düzenlenen hafta kapsamında Menteş İlkokulu'nda diş fırçalama teknikleri, ağız ve diş bakımının nasıl yapılacağı ve sağlıklı beslenme konularında eğitim verildi.

Kanserde Tarama Programları / Güncel Sağlık Programı Kanserde Tarama Programları / Güncel Sağlık Programı

Merkezefendi'de Gündem Tüberlükoz

Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü Denizli Verem Savaş Dispanserinde görevli Doktor Yasemin Erdoğan ve Ebe Zerrin Durdu tarafından öğrencilere ve vatandaşlara Tüberlükoz anlatıldı. Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Sevindik Şehit Hasan Eser Ortaokulu’nda öğrencilere, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi’nde vatandaşlara ‘Tüberküloz Tanı, Bulaşma Yolları, Tedavisi ve Korunma Yolları’ ile ilgili eğitim verildi. Afiş asılarak broşürler dağıtıldı.

Minik Ziyaretçilere Ağız ve Diş Sağlığı Anlatıldı

20-26 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda Pamukkale Sağlıklı Hayat Merkezi'nin konuğu minik ziyaretçilerdi. Hafta kapsamında Özel Filiz Anaokulunun 5 yaş grubu çocuklarına Diş Hekimimiz Ceren Erdil tarafından diş fırçalama eğitimi verildi. Sonrasında çocukların ağız ve diş muayenesi yapıldı. Tedavi ihtiyacı olan çocuklar hakkında öğretmenlerine bilgi verilerek gerekli yönlendirmeler yapıldı.

Ressam İbrahim Çallı İlkokulu'nda Sağlık Eğitimi

Ressam İbrahim Çallı İlkokulu'ndaki öğrencilere Pamukkale Sağlıklı Hayat Merkezimizde görevli Fizyoterapist Özlem Batmaz tarafından "Omurga Sağlığı ve Postür", Diyetisyen Şerife Özkan tarafından "Sağlıklı Beslenme" ve Çocuk Gelişimi Uzmanı Hazal Çimen tarafından "Teknoloji Bağımlılığı" konulu eğitim verildi.

Şehrin Dört Bir Yanında Antibiyotik Anlatıldı

Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı Akılcı İlaç Kullanımı Projesi kapsamında Denizli genelinde Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine verilen eğitimler, 18-24 Kasım Dünya Antimikrobiyal Farkındalık Haftasında da sürdü. İl merkezinde ve ilçelerinde bulunan okullarımızda doktor, eczacı, hemşire ve diğer sağlık çalışanları tarafından verilen eğitimlerde, akılcı ilaç ve antibiyotik kullanımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Üreme Sağlığı Hizmetleri Kalitesi Artacak

Sigarayı bırakmayı düşünmeyenler için ölümcül tabloyu açıkladı Sigarayı bırakmayı düşünmeyenler için ölümcül tabloyu açıkladı

Türkiye Üreme Sağlığı Eğitim Programı kapsamında Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Üreme sağlığı hizmetlerinde hizmet sunum kalitesinin arttırılması, sağlık çalışanlarının bilgi ve beceri düzeyini arttırma amacıyla Denizli'de görev yapan 16 Aile Hekimi, 2 hemşire ve 4 ebeye eğitim verildi. Toplamda 15 iş günü süren eğitim programını başarıyla tamamlayan sağlık çalışanlarına sertifikaları Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat’ın katıldığı törenle takdim edildi.

Editör: Denizli Güncel Sağlık