Tüm Türkiye'de olduğu gibi Denizli'de de sağlık çalışmaları devam ediyor. Gelişen teknolojiye ve çağdaş uygulamalara rağmen sağlık hayatımızın merkezinde. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ise modern tesis ve insan gücünün yanında halka yönelik de çalışmalarını sürdürüyor.

İŞTE DENİZLİ'NİN SAĞLIK GÜNDEMİ

Bağımlılığa Karşı Toplandılar

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcımız Mehmet Okur Başkanlığında Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı. İlgili Kurum Müdürleri ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda kurumların dönem içi faaliyetleri değerlendirildi. Koordinasyon Kurulunda bulunan Kurumların Madde Bağımlılığı konusunda yapmış oldukları çalışmalar incelendi. Madde Bağımlılığı ile ilgili önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan çalışmalar belirlendi.

Pamukkale Üniversitesinde İlkyardım Eğitimi Pamukkale Üniversitesinde İlkyardım Eğitimi

Anne Sütü Çok Önemli

Merkezefendi Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından Dr. Munise Özcan Aile Sağlığı Merkezinde anne adaylarına; anne sütünün yararları, anne sütü ve emzirmenin önemi, doğru emzirme teknikleri, süt sağma ve saklama koşulları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Gebelere emzirme pozisyonları uygulamalı olarak gösterildi.

Meme Kanseri Anlatıldı

Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında “HAYAT AĞACIMIZI YAŞATALIM” projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’nde katılımcılara meme kanseri riskleri, belirtileri ve erken tanı yöntemleriyle ilgili eğitim verildi, broşürlerimiz dağıtıldı. Taramalar için KETEM birimlerimize davet edildi.

Kur'an Kursunda Eğitim

Tavas İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Tülübaşlar ve Hacı Medine Nas Kur-an Kursu’nda Dünya İnme Günü kapsamında bilgilendirme yapıldı. Öte yandan Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında ilçe sınırlarında bulunan Kadın Kur'an Kurslarında meme kanseri konusunda farkındalık oluşturmak için eğitimler verildi, kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağı anlatıldı ve kanser taramaları için kadınlar Pamukkale KETEM'e davet edildi.