"Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesin’de geliştirilen Devlet Memurlarına Yönelik Yenilikçi Hamle: Atabeg Kurum Sınavları Mobil Uygulaması" bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezinde geliştirilen Atabeg Kurum Sınavları uygulaması kamuda çalışan devlet memurlarının Görevde Yükselme Sınavları (GYS) ve Unvan Değişikliği Sınavları (UDS)’na hazırlanması için hizmete sunulmuş bir mobil uygulama olarak ortaya çıktı. Uygulamanın adı, Türk Milletinin köklü tarihinden ve Selçuklu Devleti döneminde şehzadeler ile önemli devlet adamlarını yetiştirmekle görevli "Atabeg" unvanından esinlenerek seçildi.

Uygulamanın Girişimcisi Bir Türk 

Aslen Aydın Söke’li olan Atabeg kurucusu Özgür Özsümer, Atabeg uygulamasını tanımlarken  “Uygulamamız tüm kurumların Kurum İçi Statü Değişikliği Sınavları, Görevde Yükselme Sınavları (GYS) ve Unvan Değişikliği Sınavları (UDS)’nı tek çatı altında toplayan yerli ve milli uygulamadır.”  şeklinde belirtiyor. 

Cumhuriyetin 100. Yılında Beden Eğitimi ve Spor Konuşuldu Cumhuriyetin 100. Yılında Beden Eğitimi ve Spor Konuşuldu

"Bu Uygulama Aziz Milletimizin Gelecekteki Liderlerini Yetiştirecek"

Eski Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar ile anısından bahseden Genç Girişimci Özgür Özsümer, “Uygulamayı daha fazla geliştirmek için gayret içerisindeyiz. Eski Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a uygulamayı tanıttığımızda, uygulamamızı çok beğendiğini belirtmiş ancak geliştirilmesi yönünde tavsiyede bulumuştu. Devlet büyüğümüzün bu yapıcı önerileri üzerine hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz. Atabeg Kurum Sınavları uygulaması, aziz milletimizin gelecekteki liderlerini, müdürlerini, komutanlarını,  yetiştirmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor.” dedi.

Uygulama Ücretsiz

Atabeg uygulamasında Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklara bağlı olarak çalışan devlet memurlarının Görevde Yükselme Sınavları (GYS) ve Unvan Değişikliği Sınavlarında (UDS) ihtiyacı olan her şeye uygulamada yer verildi. Güncel mevzuatlar, konu anlatımları, tarama testleri, sesli anlatımlar, deneme sınavları, son dakika gelişmeleri, güncel bilgiler, mülakat süreci ve daha fazlası uygulamamızda mevcut.
Atabeg Kurum Sınavları Uygulaması Jandarma, Emniyet, Sahil Güvenlik, Diyanet, Gençlik ve Spor gibi tüm kurumların Görevde Yükselme Sınavları (GYS) ve Unvan Değişikliği Sınavlarında (UDS) ücretsiz olarak hizmet veriyor. Ayrıca kullanıcılara özel duyuru ve haber alanında son değişikleri anında kullanıcıya bildiriliyor.

Her Çocuk Matematik Yapabilir Her Çocuk Matematik Yapabilir

Sınavları Kazanan Arkadaşlarımız Gurur Kaynağımız 

Amaçlarının devlete hizmet etmek ve GYS ve UDS alanında çarpan etkisi olan bir kapıyı aralamak olduğunu kaydeden Atabeg ekibi yakın zamanda uygulamayı geliştirerek yeni işbirlikleri ile birlikte hizmet alanını genişleteceklerini belirtti. Milli Savunma Üniversitesi, Özel Güvenlik, Bekçilik ve Ehliyet gibi kamuyu ilgilendiren sınavları için hazırlık konularını da uygulamada yer vermeyi planladıklarını kaydeden genç girişimciler, "Atabeg sınavlara hazırlanıp kazanan arkadaşlarımız en büyük gurur kaynağımız.” dedi.