Denizli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına yönelik projelere hibe destek sağlanıyor. Böylelikle engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları ile işe uyum ve destek teknolojileri aracılığı ile istihdamlarına yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Engellilerden kendi işini kurmak isteyenlerin hazırlayacakları projeler ile engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak projeler desteklenmektedir.

            Bu kapsamda kendi işyerlerini kurmaya karar veren engelli vatandaşlarımız, projelerini Denizli İŞKUR’a takdim ettiler.  Sayın Valimiz başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında kurul üyelerince uygun bulunan projeler, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı.

            Ardından 2 engelli vatandaşımız ile Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Büyükbaş Hayvancılık Projelerine Denizli İŞKUR tarafından toplamda 188.100,00 TL hibe desteği sağlanacak.

Denizlili Aile Danışmanı Mesleğini Anlattı Denizlili Aile Danışmanı Mesleğini Anlattı

            İşgücü piyasasında eski hükümlü ve engelli vatandaşlarımızın en önemli sorunlarından biri olan mesleksizliğin, kendi işini kurma projeleri ile giderilebilir olduğunu dile getiren yetkililer; İŞKUR aracılığı ile engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimci adaylarına 150 bin liraya kadar, eski hükümlü girişimci adaylarına 110 bin liraya kadar hibe desteği veriyoruz. Başvurmak isteyen vatandaşlarımızın detaylı bilgi için http://iskur.gov.tr adresinde 'duyurular' bölümünden başvuru rehberine erişebileceklerini ve Denizli İŞKUR’a başvuru yapabileceklerini söyledi. Her yıl Haziran ve Aralık ayında projeler Denizli İŞKUR’a teslim ediliyor. Aralık ayı başvuruları 15 Aralık 2023’de sona eriyor.