Merkezefendi Belediyesi özel bireylere her anlamda destek olmayı sürdürüyor. Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde ‘Kağıt Bardak Üretim Atölyesi’nde özel bireyler üretime devam ediyor.

Engelsin Yaşam Akademisi'ndeki  atölyede, makine ile günde ortalama 20 bin adet kağıt bardak üretiliyor. Üretilen bardaklar özel bireyler tarafından hazırlanıp paketleniyor. ‘Kağıt Bardak Üretim Atölyesi’ sayesinde özel bireyler hem mesleki kazanım elde ediyor hem de gerçekleştirilen satış ile kendi bütçelerine gelir sağlıyor.

Kağıt Bardak Üretim Atölyesi’nde üretim sağlayan özel bireyler atölyede şu ana kadar 935 bin adet kağıt bardak üretti. Yapılan üretim ile Merkezefendi Belediyesi de kağıt bardak alımından tasarruf sağlıyor.

Engelsiz Yaşam Akademisi Hizmet Vermeye Devam Ediyor.

Özel Bireylerin Yaşamı Kolaylaşacak Özel Bireylerin Yaşamı Kolaylaşacak

Gümüşçay Mahallesi’nde hizmet veren Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde özel bireylere, kuaförlük, berberlik, bilgisayar, seramik, ahşap yakma ve boyama, tekstil, kokulu taş, keçe ürünleri, resim, halı-kilim, takı tasarım, teraryum ve süs bitkileri, geri dönüşüm, kreş, kâğıt bardak, müzik, otizm spor ve spor kursları veriliyor. Akademiye yeni eğitim ve öğretim döneminde, duyu bütünleme, halk oyunları ve hamur işleri atölyeleri de eklendi.