Merkezefendi Belediyesi, ilçedeki faaliyetlerini sürdürüyor. ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ için farkındalık amacıyla daha önce iki kez düzenlenen ‘Engelsiz Fest’in bu yıl üçüncüsü yapılıyor. Festival, kortej yürüyüşü ile başladı. Başkan Doğan da özel bireyler ve aileleri birlikte yürüdü. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren engelli spor kulüplerine de malzeme ve ekipman desteğinde bulunuldu.

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören özel bireylerin yaptığı el emeği ürünler de stantlarda sergilendi. Başkan Doğan, stantları gezerek özel bireylerle yakından ilgilendi. Renkli görüntülerin olduğu festivalde ‘Engelsiz Survivor’ etkinliği ile özel bireyler birbirinden farklı parkurlarda kıyasıya yarıştı.

Hibe Destekleri Bir Bir Geliyor Hibe Destekleri Bir Bir Geliyor

3’üncü Engelsiz Fest’e, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Osman Horzum, Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Okul Aile Birliği Başkanı Yeter Çam, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu Proje Engelli Can Dostlarına Umut Olacak Bu Proje Engelli Can Dostlarına Umut Olacak

 “YANINIZDA OLACAĞIMA BİR KEZ DAHA SÖZ VERİYORUM”

Özel bireyler ile adeta bir aile olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Engelsiz Fest’i üçüncü kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Özel bireylerimizin enerjisi, tebessümü ve mutluluğu bize güç veriyor. Merkezefendi Belediyesi olarak özel bireylerimizin her daim yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Engelsiz Yaşam Akademimizde kurs sayılarımızı artırdık. Çocuklarımızın bütçelerine, üretim odaklı projeler gerçekleştirerek katkıda bulunuyoruz. Sizlerden aldığımız destek ile yapıyoruz. İlçemizdeki her hizmeti ortak akıl ile gerçekleştiriyoruz. Engelleri hep birlikte aşmaya devam ediyoruz. Geziler, piknikler ve birçok sosyal aktivite gerçekleştirdik özel bireylerimiz için. Kötü günlerimizde de hep beraber olduk, iyi günlerimizde de. Engelsiz Yaşam Akademimizle bir aile olduk. Yerel yöneticiler olarak özel bireylerimizin konforunu sağlamak zorundayız. Her zaman özel bireylerimizin ve ailelerinin yanında olacağıma bir kez daha söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Denizli Güncel Sağlık