Merkezefendi ilçesinde sağlık eğitimleri ve halkı bilinçlendirme çalışmaları sürüyor. Yer ve zaman ayırt edilmeden yapılan çalışmalarda amaç sağlık hizmetlerini vatandaşa en iyi şekilde ulaştırmak.

Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi “ ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR” diyerek eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Hacıveis , Karapınar, Fatma Hatun ,Somuncu Baba Camii Kuran Kurslarında toplam 63 kişiye verilen eğitimde serviks kanseri, risk faktörleri, korunma yöntemleri ve KETEM'lerde ücretsiz yapılan Serviks(Rahim ağzı) kanseri HPV-DNA taramaları hakkında bilgi verildi. 30-65 yaş grubundaki kadınların 5 yılda bir kanser taramalarını yaptırmak için KETEM’lerimize, Aile Hekimliği Birimlerine ve Sağlıklı Hayat Merkezine başvurmaları gerektiği belirtildi.

Matematiği Çözen Her Dersi Başarıyor Matematiği Çözen Her Dersi Başarıyor

Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uzm. Dr. Özlem Pekel ve Uzm. Dr. Ayşe Yıldız Polat tarafından Denizli Huzurevinde çalışan personele ve huzurevi sakinlerine “Akılcı ilaç Kullanımı ve Organ Bağışı” konularında eğitim verildi. Eğitim sonunda gönüllü olarak bağışçı olmak isteyenlerin işlemleri yapıldı. Farkındalığı artırmak için simgesel kalpleri takıldı.