Geçmeyen öksürüğe karşı ne yapmalıyız, uzmanlardan öksürük uyarısı Geçmeyen öksürüğe karşı ne yapmalıyız, uzmanlardan öksürük uyarısı

Herkes, sağlıklı ve dinç olmak ister. Bunun yanında güzel görünmek için çabalar. Ancak sağlık riske atılamaz. Son zamanlarda hastaneler yerine dış mekanlarda çareyi arayanların atom, vitamin kokteyli serumlar takmaya başladığı görüldü. Sağlıkçılar ise bu konuda endişeli.

Gelişen kitle iletişim araçları ve bunların en popülerleri arasında olan sosyal medya üzerindenden yaygınlaşan serum çılgınlığını uzmanlar doğru bulmuyor. 

Doktorlar 75 gün süren mücadelenin ardından Erkan bebeği yaşama döndürdü Doktorlar 75 gün süren mücadelenin ardından Erkan bebeği yaşama döndürdü

Kalbin durmasına neden olabiliyor

Sağlıklı ve dinç olma isteyi doktor gözetimi olmadan serum kullanma yanlışlığına yöneltiyor insanları. Fakat bu yanlış tercih yaşam için riske neden oluyor. Damar içi yapılan uygulamalar alerjik şoklara ve hatta kalbi durmasına neden olabilir.

Acil servislere gelen hasta sayısı arttı

Edinilen bilgiye göre güzelleşme, gençleşme ve daha enerjik olma vaadiye doktor gözetiminde olmayan serum kullanılması nedeniyle acil servislere gelen hasta sayısında artış olduğu gözlendi. Acil servislere alerjik şok gerekçesiyle gelen hasta sayısının artması kamuoyunu telaşlandırdı.

Denizli’de güzellik uzmanlığına ilgi arttı Denizli’de güzellik uzmanlığına ilgi arttı

Müdehalede geç kalınabiliyor

Kuaförlerde, spor salonlarında, güzellik merkezlerinde serum kullanılmasının yaygınlaştığı merkezimize gelen bilgiler arasında. Bilinçsizce yapılan ve çoğu zaman hijyenik olmayan ortamda yapılan bu uygulamalar nedeniyle karşılaşılan sağlık sorunlara müdehalede geç kalınabiliyor.