Bir çoğumuz fazla kilolardan şikayetçiyiz, hızlı kilo vererek göbek yağlarını eritmeyi çok istiyoruz ama bir o kadar da çok zor. Ama imkansız değil. Öncelikte günlük rutinimizi gözden geçirelim. Yeme alışkanlıklarını da değiştirmek gerekebilir. Uzmanlar ise hızlı kilo vermeyi, çok şikayetçi olduğumuz bel bölgesini nasıl incelteceğimiz konusunda bilgiler verdi.

Göbek yağını eritmek için zaman gereklidir. Özveri ve sıkı çalışmadan sonra kalıcı olan bir yaklaşım tercih edin. Tabi bu keyif alabileceğiniz sürdürülebilir bir yaşam olmalı.

Suya limon katmak zayıflatır mı? Suya limon katmak zayıflatır mı?

SU OLMAZSA OLMAZ

Bolca su için. Spor yaparken ya da evde hareketli işler yaparken su içmeyi ihmal etmeyin. İnsanlık hali ve su içmeyi unutabilirsiniz. Bunun içinde telefonunuza hatırlatma alarmı ya da mesajı ekleyin, ya da teknolojinin nimetlerinin yanında arkadaşlarınızı veya çevrenizi de işin içine katın ve motivasyon hatırlatmaları yapın. Yoğun egzersiz ya da çalışma içindeyseniz aşırı su kaybı yaşayabilirsiniz. Yeterli düzeyde su içtiğinizden emin olun. Suyun tok tutma özelliği de var. Suyu vücudun istediği kadar tüketmezseniz bu sefer açlık hissi daha da artacak ve sizin daha fazla kalori almanıza neden olabilir.

Hemsball Oynayın Sağlıklı ve Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun Hemsball Oynayın Sağlıklı ve Sıkı Bir Vücuda Sahip Olun

SU İÇİN GÜZEL OLUN

Anthony Lenti bir beslenme uzmanı. Yerli ve yabancı birçok uzman gibi günde 1 ile 2,5 lt arası su tüketmenizi öneriyor. Suyu yeterli düzeyde tüketirseniz, cildiniz güzelleşir, saçlarınız gürleşir, tırnaklarınız daha sağlıklı olur, organlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar, yani genel düzeyde iyi olursunuz diyor Anthony Lenti.

LİMONU BALIĞA DA SIKIN SUYA DA

Limonun ne işe yaradığını bir çoğumuz yararlı olduğundan emin zaten. Suyla ilgili bir çoğumuzun şaşıracağı bir bilgiyi siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bir bardak suyun içine limon eklerseniz hem ferahlamış olursunuz hem de hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Limon aynı zamanda suya lezzet katacak, limondaki polifenollerin de kilo almayı baskılayacaktır. Vücütta yağ birikmesini de önleyici bir özelliğe sahiptir.

UYKU EGZERSİZ VE BESLENME KADAR ÖNEMLİ

Uykunun spor kadar önemli olduğunu söylüyor uzmanlar. Düzenli uykunun olmadığı durumda yediğinize içtiğinize dikkat etseniz ve fiziksel aktivite yapsanız bile kilo vermede fazla etkili olamayacağı aşikar. Erken tıbbın babası olarak bilinen İbn-i Sina ise sağlıklı yaşamın sırrını, dengeli beslenme, hareketli yaşam ve düzenli uyku olarak belirtiyor.

245 KADIN ÜZERİNDE DENENDİ

Derya Tatman Tasarım Sergisini Açtı Derya Tatman Tasarım Sergisini Açtı

Altı ay süren kilo verme programına 245 kadın katıldı. Araştırma neticesinde kaliteli uykunun kilo verme ihtimalini %33 arttırdığı söyleniyor. Her gece düzenli olarak 7 saat uyuyanlarda bu durum gözlendi.

DÜZENLİ VE AYNI SAATTE YEMEK

Vücudunuzu dengede tutmak istiyorsanız düzenli vakitlerde yemek planı şart. Her gün aynı saatte yemek yerseniz hedeflerinize ulaşmak kolaylaşır, enerji düzeyi dengeye girer, aşırı yemek yeme dürtülerinin önüne geçer. Ayrıca akşam yemeğine dikkat edin. Yemekten önce ya da sonra yoğun düzeyde egzersiz yapmadıysanız daha az karbonhidrat tüketin. En büyük öğünlerinizi kahvaltı ve öğle yemeğine saklayın. Bunun yanında akşam yemeğinden sonra tatlı tüketimine dikkat edin. Hele ki uyku vaktine yakın zamanda yerseniz, uykudayken tatlıyı yakma şansınız çok düşük olur.

BAĞIRSAK SAĞLIĞI HEPSİ KADAR ÖNEMLİ

Bağırsak insan vücudun için çok önemlidir. Sağlıklı bir bağırsak istiyorsanız bağırsağın isteyeceği yiyecekleri tüketmelisiniz. Lahana turşusu, kuşkonmaz, kimchi, yoğurt, çilek, badem, muz, edamame, brokoli ve zencefil gibi yiyecekler sindirim sisteminin iyi çalışmasına yardımcı olur.

KAN ŞEKERİ HER ŞEYİ ETKİLİYOR

Kan şekeri enerjimizi, ruh halimizi, bilişsel yapımızı etkiler. Kan şekeri sağlıklı düzeyde olursa hastalık riski düşer. Vücudu tüm yönüyle etkileyen kan şekerini göz ardı etmememiz gerekir.

Sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşam istiyorsanız; SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN!

Kaynak: https://www.sabah.com.tr