Kurban bayramında kalp tansiyon ve şeker hastaları aman dikkat Kurban bayramında kalp tansiyon ve şeker hastaları aman dikkat
Sabah uyandığımızda ilk işimiz olarak limonlu su içmeyi ihmal etmeyelim. Limonlu suyun yararları saymakla bitmez.  Tarifi kolay vitamin deposu limonlu suyun nasıl hazırlandığını ve faydalarını okuyucularımıza anlatmak istiyoruz. Ayrıca ılık su kullanmak ve biraz da bal kullanmak büyük yarar sağlayacaktır. Ne kadar etkili olduğunu bilseniz günün her anında limonlu su içmek isteyecektiniz.
 
Limonlu Su İçmenin 7 Faydası:
Diyabet olmamanın çaresine bakın Diyabet olmamanın çaresine bakın

1: Sindirimi Geliştirir: Limon suyu sindirimi kolaylaştırır ve zararlı toksinlerin atılmasında etkilidir. Hazımsızlığı, mide şişkinliğini ve ekşimesini önler. Ayrıca sabah limonlu su içerek safra üretimini uyarılmasına yardımcı olur.
2: Bağışıklığı Arttırır: Limon suyu C vitamini açısından zengindir. Bu sayede grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan korunmamızı sağlayacaktır.
3: Enerjinizi Arttırır: Sabah limon suyu içerek güne daha zinde ve enerjik olarak başlayacaksınız. Aynı zamanda ruh halinizde iyi olacaktır.
4: Kilo Vermede Etkilidir: Limon suyu tüketerek uzun vadede kilo kaybı için etkili olacaktır. Ayrıca ara öğünlerde tüketilen limonlu su sayesinde tokluk hissi daha uzun sürecektir.
5: Beyin Sağlığı: Limon suyu magnezyum ve potasyum açısından zengindir. Bu sayede beyin ve beyin sinirleri sağlığı açısından faydalıdır.
6: Antibakteriyel Etki: Limonlar antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahiptir. Bunlar soğuk grip, mücadele ve boğaz ağrısı yatıştırmaya yardımcı olur.
7: Kanser Üzerine Etkisi: İçerdiği bol antioksidan sayesinde tam bir kanser düşmanıdır.
Editör: Denizli Güncel Sağlık