Siri yapay zeka desteğine hangi güncellemeyle geleceği belli oldu.

Apple Ai departmanı bir hayli heyecanlı  ve Siri için yapay zeka desteği geri sayımı başladı. Ayrıntıları tek tek açıklayacağım.

Teknoloji dünyası yapay zeka da hız kazanmış ve ChatGPT ile beraber yaygın hale gelen yapay zeka konusunda Apple , deyimi yerindeyse hazırlıksız yakalandı. Şirket daha fazla geç kalmamak için start verdi.

İOS 18 ile birlikte Siri, artık yapay zeka desteği alacak.

Cep Telefonu Kullananlar Aman Dikkat Cep Telefonu Kullananlar Aman Dikkat

Bilindiği üzere Apple, ürettiği ürünlerde sektörün en iyisi olmayı hedeflediği aşikar. Geç olsun güç olmasın en iyisi olsun diyen firma yapay zeka fırtınasında elini çabuk tutması gerektiğini görerek İOS 18 ile birlikte artık kulanıcılara yapay zeka dokunuşunu gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yapay zekanın gecikmesinin bir sebebi de Tim Cook’un endişeleri de göz önüne alınmaktaydı, AI tabanlı ürünlere populer gözüyle bakılsada çözülmesi gereken şeylerin olduğunu düşünmekteyken yapay zekanın geleceğin bir parçası olduğunu da kabul etmekte.

Apple Kullanıcılarının Canını Sıkabilir Makale: Apple Kullanıcılarının Canını Sıkabilir

Nihayetinde ios bu teknolojiyle tamamen insani duygularda yapay zeka ile insanlığın işlerini kolaylaştırmak amacıyla yola çıksa da teknolojinin bu düzeye gelmesi korkuları da beraberinde getiriyor. Kuşkusuz ki yapay zekadan destek almak süregelen işlerden zaman kazandıran bir teknoloji olmuş olacaktır. Ancak bu teknoloji kontrolden çıkarsa ne yapacağız? Bu sorunun yanıtını aramak üzere belki de haftalarca makaleler yazmam gerekecek. Şimdilik burada noktayı koyuyorum.